foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Maszerujemy dla Niepodległej!

 

19 października 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych byli uczestnikami Widowiska Dumy i Radości w Krakowie zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty. Celem imprezy było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Nasi przedstawiciele uczestniczyli wraz z ok. 10 tys. uczniów z całej Małopolski w mszy św. na Wawelu koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie przeszli w barwnym patriotycznym korowodzie ulicą Grodzką, przez Rynek Główny, Planty, ulicą Piłsudskiego aż do Parku im. Henryka Jordana. Tam po uroczystym odebraniu przemarszu przez Organizatorów, wysłuchali okolicznościowych przemówień oraz obejrzeli program artystyczny. Mieli także okazję spotkać się i porozmawiać z Żołnierzami Niezłomnymi, obejrzeć grupy rekonstrukcyjne, wysłuchać orkiestr mundurowych oraz spróbować gorącej grochówki. Nasi przedstawiciele również prezentowali się wyjątkowo – wszyscy mieli biało-czerwone birety oraz kokardy narodowe (co można sprawdzić oglądając fotorelację z Widowiska!).

Uroczystość była okazją do poczucia dumy z bycia Polakiem i radości z Niepodległej Ojczyzny.