foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Sto lat Niepodległości

W poniedziałek 22 października w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Był to konkurs przeznaczony dla wszystkich uczniów. Najliczniej reprezentowana była klasa I a – 5 uczniów i klasa V a – 4 uczennice,  po dwoje reprezentantów miała klasa I b i II a, a honor gimnazjalistów brawurową recytacją „Gawędy o miłości do Ziemi Ojczystej” Wisławy Szymborskiej obronił  Jakub Jurczyk z klasy III c – niewątpliwie najlepszy, ale i najstarszy uczestnik konkursu.

 

 

 

Wszyscy recytatorzy bardzo rzetelnie przygotowali się do konkursu. Jury miało duży problem z wyborem najlepszych prezentacji.

Wśród klas pierwszych i drugich postanowiono przyznać dwa pierwsze i dwa drugie miejsca. Zwyciężyli  ex aequo Amelka Babiuch z I b, która zaprezentowała wiersz Czesława Janczarskiego   „Co to jest Polska?” i Maciek Piwowarczyk z II a, który przedstawił niezwykle wzruszający wiersz Artura Oppmana „Orlątko”. Drugie miejsca zajęły Lena Tatra z II a i Zosia Galicka z I b. Pozostałym uczniom przyznano wyróżnienia.

Spośród recytacji uczennic klasy piątej jury najwyżej oceniło wykonanie wiersza Władysława Bełzy „Ziemia rodzinna” przez Shanice Hall, drugie miejsce przyznano Mai Turek. Pozostałe uczennice otrzymały wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu szczerze gratulujemy nie tylko pięknych recytacji, ale wspaniałej patriotycznej postawy. Brawo!