foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie manu

Nasi reprezentanci  w grze terenowej

 

Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Niezłomni – wyklęci 1944-1956. Bohaterowie antykomunistycznego podziemia” realizowanym przez LO i Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie. 5-osobowa grupa w składzie: Edyta Ślęzak (2c) oraz Katarzyna Moskała, Filip Jackowski, Bartłomiej Milc i Karol Nowak (2b) wzięła udział w grze terenowej i sesji historycznej. Gra terenowa odbyła się 28 lutego w Parku Miejskim. Nasi uczniowie musieli wykonać 12 zadań.

Były one bardzo zróżnicowane i wymagały różnorakich umiejętności oraz wiedzy historycznej dotyczącej Żołnierzy Niezłomnych. Między innymi należało rozpoznać żołnierzy Niezłomnych na fotografiach, dopasować życiorys do postaci, a także wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, rozpoznawania grzybów jadalnych, rozpalania ognia krzesiwem, przekazywania informacji alfabetem Morse’a, orientacją w ciemności i rzucaniem granatem do celu. Jednym z trudniejszych okazało się zadanie tajne, które polegało na odnalezieniu dziewczyny z gór… Okazało się, że w grupie siła! Razem cała gimnazjalna piątka poradziła sobie na medal!

Podczas sesji naukowej gimnazjaliści wysłuchali prelekcji dotyczącej rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i księdza Władysława Gargacza. Mieli również okazję zobaczyć pokaz grupy rekonstrukcyjnej i obejrzeć broń i używane przez żołnierzy uzbrojenie. Na zakończenie uczestnikom i zwycięzcom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy i nagrody.