5 marca 2018 r. – spotkanie edukacyjne w krakowskim kinie Kijów, którego organizatorami  byli Oddział IPN w Krakowie i Kuratorium Oświaty. Wysłuchaliśmy prelekcji historyka IPN  dotyczącego Żołnierzy Niezłomnych  i obejrzeliśmy film dokumentalny w reż. Dariusza Walusiaka „Więzy krwi”.

Film opowiada o żołnierzach ze zgrupowania Narodowych Sił Zbrojnych mjr. Henryka Flamego „Bartka”, o heroicznej walce i tragicznym losie patriotów, którzy nie pogodzili się z komunistycznym bezprawiem i poszli w góry, aby z bronią w ręku walczyć o wolną Polskę.