Czytać każdy może!

Październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej szkolnej bibliotece w tym czasie dużo się działo!

Zbieraliśmy i zbieramy z inicjatywy rodziców i biblioteki książki dla najmłodszych w ramach akcji „Podaruj książkę”. Do chwili obecnej zebraliśmy 100 pozycji i czekamy na więcej J. Zasoby biblioteczne wzbogacił również prezent od Rady Rodziców z okazji Święta Patrona Szkoły – dziękujemy za pamięć. Na bieżąco w bibliotece odbywa się kiermasz książek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie…

Dzień Głośnego Czytania (30.09) – stał się inspiracją do czytania klasie drugiej i pierwszej przez gimnazjalistów „Gangu Słodziaków” i promowania głośnego czytania w szkole.

Tej inicjatywie sprzyjało także zorganizowanie spotkania autorskiego z panem Waldemarem Cichoniem autorem poczytnej serii książek o kocie Cukierku. Spotkanie poprzedziło głośne czytanie opowiadań z różnych książek p. Cichonia przez nauczyciela bibliotekarza i świetlicy oraz przygotowanie gazetki o autorze. 24.10. na sali gimnastycznej odbyło się w miłej i radosnej atmosferze spotkanie z pisarzem, który barwnie opowiadał o swoich książkach i o swoich zainteresowaniach czytelniczych.

Jest już naszą tradycją, że biblioteka organizuje wyjazd na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku na targi 25.10.  pojechali najwięksi fani czytania książek z trzecich klas Gimnazjum.

17.10 biblioteka gościła w swoich progach nauczycieli bibliotekarzy z naszej gminy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Biblioteki Pedagogicznej w ramach Zespołu Samokształceniowego utworzonego przy BP, na którym pani dr Lidia Ippoldt (pracownik BP) przeprowadziła warsztaty dla nauczycieli pod hasłem ”Bibliotekarz moderatorem ucznia w czytaniu ze zrozumieniem”.

15.10. rozpoczęło działalność Kolo Biblioteczne skierowane do uczniów klas czwartych i piątych.

Obecnie przygotowujemy się do obchodów Dnia Postaci z Bajek (5.11) i zapraszamy całą szkołę (uczniów i pracowników) do aktywnego udziału!