foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

Rok szkolny 2017/2018 a kwestia zmiany szkoły

Wydział Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie przypomina, iż zgodnie z nowymi przepisami oświatowymi, rodzice uczniów klas III i klas VI, mogą na własną prośbę przenieść dzieci do klas IV i VII szkół podstawowych, które powstały po przekształceniu gimnazjów. Więcej informacji poniżej.

 W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, Wydział Edukacji i Zdrowia UMIG w Skawinie przypomina, że zgodnie z nowymi przepisami oświatowymi (Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe i ustawa Prawo oświatowe) rodzice uczniów klas III i klas VI, mogą na własną prośbę przenieść dzieci do klas IV i VII szkół podstawowych, które powstały po przekształceniu gimnazjów.

W Gminie Skawina dotyczy to Szkoły Podstawowej nr 3 (powstałej po przekształceniu Gimnazjum nr 2) położonej przy ulicy Mickiewicza 11a oraz Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi (powstałej po przekształceniu Gimnazjum nr 1) położonej przy ulicy Witosa 4.  - Ze względów organizacyjnych związanych z planowaniem nowego roku szkolnego 2017/2018, zwracamy się z prośbą, aby decyzji o ewentualnej zmianie szkoły nie odwlekać i podjąć jak najszybciej, najlepiej do końca czerwca - mówi Marek Marzec, kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG w Skawinie.