foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

„Żyj aktywnie, żyj sportowo…”

Radość w SP3 w Skawinie

18 października 2019r. odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie.

Piękny, nowoczesny obiekt z bezpieczną, poliuretanową nawierzchnią powstał w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS”, ze środków pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, przy znaczącym wsparciu środków własnych Miasta i Gminy Skawina.

Wielofunkcyjne boisko sportowe usytuowane w sąsiedztwie Parku Miejskiego będzie umożliwiać uczniom rozgrywki w piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę koszykową, piłkę nożną, oraz w tenisa ziemnego.Będzie także spełniać rolę lokalnej strefy aktywności fizycznej.

 

Pięknej uroczystości otwarcia, wraz z dyrektor Elżbietą Gutierrez, dokonali Tomasz Urynowicz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Arkadiusz Wrzoszczyk Wicestarosta Powiatu Krakowskiego, Norbert Rzepisko Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Ewa Masłowska Przewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie oraz wielu znamienitych gości i sympatyków szkoły, Rada Rodziców oraz uradowani i bardzo podekscytowani uczniowie.

 

Uroczystości towarzyszyły okolicznościowe przemówienia, podziękowania, symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu. „Niech ten obiekt służy Waszemu zdrowiu
i rozwojowi sprawności fizycznej. Niech będzie miejscem rywalizacji w duchu „fair play". Niech dzięki niemu realizuje się w naszej szkole piękna idea wychowania przez sport” powiedziała Pani Dyrektor Elżbieta Gutierrez.

Piękne sportowe pokazy i prezentacje, szczególnie pokazy gimnastyczne w wykonaniu Kamili Tobiasz (kl. IIIA) oraz Marleny Tobiasz (kl.VA) zachwyciły i potwierdziły, że uczniowie posiadają wiele talentów.

Po części oficjalnej uczniowie i goście osobiście „sprawdzili” możliwości nowego boiska. Zaproszeni goście zaprezentowali paradę rzutów karnych (w bramce - uczeń klasy IIIA Dawid Warot), a drużyny powołane z uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły rozegrały emocjonujący mecz piłki ręcznej o Puchar Dyrektora SP3. Zwycięska Drużyna otrzymała także pyszny tort ufundowany przez Radę Rodziców.

Ten uroczysty dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich zebranych, ale najważniejsze, że nowy, fantastyczny obiekt będzie tętnił sportowym życiem, a wszystkim, którzy zechcą tu rozwijać swoją sprawność, będzie towarzyszyć wspaniałe motto MKOL (Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego) „W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie gorąco i serdecznie DZIĘKUJE WSZYSTKIM,którzy przyczynili się do budowy tego wspaniałego obiektu.

Fotorelacja: tutaj link