Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia uczciliśmy . (polskie święto państwowe uchwalone 14 listopada 2007 roku). Przy dębie zasadzonym na terenie naszej szkoły ku czci generała brygady Ludwika Pawlikowskiego zapłonął znicz.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni 13 kwietnia 1990roku, czyli po pięćdziesięciu latach od dokonania mordu. Wtedy po raz pierwszy ujawniono listy przewozowe NKWD z obozów w Kozielsku i Ostaszkowie oraz spis jeńców obozu w Starobielsku.