foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

Szybkie menu

Tydzień z Niepodległą

Uczniowie naszej szkoły przez tydzień świętowali 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Wszystkie klasy dekorowały swoje sale oraz korytarze naszej szkoły. Na godzinach wychowawczych rozmawiano o wadze nadchodzącego święta oraz o ofiarności tych, którzy polegli, walcząc o wolną Ojczyznę.

 

 

9 listopada klasa 5a złożyła wiązankę i zapaliła znicz przy dębie katyńskim. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat zbrodni katyńskiej. Po raz pierwszy wydarzeniu temu towarzyszył sztandar Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie.

Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła w ,,Radosnej Niepodległej". To wydarzenie, które ma w naszej szkole długą tradycję. Wszystkie klasy przygotowują wylosowaną pieśń patriotyczną i prezentują ją podczas konkursu. W tym roku w pionie klas IV - VIII wygrała 7a. Klasa pięknie odśpiewała ,,Piechotę" oraz przygotowała ciekawą obudowę do występu - mundury wojskowe i flagi. W klasach I-III wszystkie zespoły przygotowały choreografię do pieśni. Każda klasa miała rekwizyty, które wiązały się z treścią śpiewanego utworu. Na szczególną uwagę zasługuje radosne wykonanie pieśni ,,Przybyli ułani" (klasa 3a), wzruszające ,,Rozkwitały pąki białych róż" (klasa 1b) i energiczne ,,Hej, hej ułani" (klasa 3b). Ten ostatni występ został szczególnie wyróżniony przez jury za piękny układ choreograficzny.

11 listopada poczet sztandarowy reprezentował Szkołę Powystawową nr 3 w Skawinie podczas uroczystej mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Niech żyje Niepodległa!

Fotorelacja dostępna jest tutaj.
Przegląd pieśni patriotycznych jest tutaj
Szkoła do hymnu 2021 godzina 11:11 jest tutaj